Conference Meets

a site for the division III swimming & diving community

Links will be posted here as they become available

BGMC – February 12-15
D3 Teams: JHU, Randolph Macon, Washington & Lee
Conference Page

CAC – February 21-23
Teams: Frostburg State, Mary Washington, Marymount, Salisbury, St. Mary’s, York
Live Results
Championship Info

Centennial Conference – February 12-15
Teams: Dickinson, Franklin & Marshall, Gettysburg, McDaniel, Swarthmore, Ursinus, Washington College
Live Results
Championship Info

CCIW – February 13-15
Teams: Augustana, Carthage, Elmhurst, Illinois Wesleyan, Millikin, North Central, Wheaton
Live Results

E8/UNYSCSA – February 19-22
Teams: Alfred, Elmira, Hartwick, Houghton, Ithaca, Nazareth, St John Fisher, Stevens, Utica, Union, Rensselaer, Skidmore, Saint Lawrence, Vassar, RIT, Sarah Lawrence, Clarkson, Bard
Live Results
Championship Info

LAC – February 13-15
Teams: Luther, Franklin, UMinn-Morris, Coe, Loras, McMurry, Morningside, Simpson
Live Results
Championship Info

Landmark Conference – February 7-9
Teams: Drew, Goucher, Moravian, Steven’s, Susquehanna, The Catholic University of America, USMMA
Live Results
Championship Info

MAC – February 13-16
Teams: Albright, Arcadia, Elizabethtown, Fairleigh Dickinson, Hood, King’s, Lebanon Valley, Lycoming, Messiah, Misericordia, Widener
Live Results
Championship Info

MIAA – February 12-15
Teams: Albion, Alma, Calvin, Hope, Kalamazoo, Olivet, Saint Mary’s (Women only)
Live Results
Championship Info

Metropolitan Conference – February 14-16
D3 Teams: CSI, Montclair, Ramapo, Rowan, TCNJ, USMMA
Live Results
Championship Info

MIAC – February 13-15
Teams: Augsburg, Carleton, Concordia, Gustavus, Hamline, Macalester, St Benedict, St Catherine, St Marys, St Olaf, St Thomas
Live Results
Championship Info

MWC – February 14-16
Teams: Beloit, Carroll, Grinnell, Illinois, Knox, Lake Forest, Lawrence, Monmouth, Ripon
Results
Championship Info

NEISDA – February 14-16
Teams: Bridgewater State, Colby-Sawyer, Eastern Connecticut State, Elms, Gordon, Husson, Keene State, UMass-Dartmouth, University of New England, Norwich, Plymouth State, Regis, Rhode Island, Roger Williams, University of St Joseph (Conn.), St Joseph’s (Maine), St Michael’s, Simmons, Western Connecticut State, Western New England, Westfield State
Championship Info

NESCAC – February 14-16 (women), February 21-23 (men)
Teams: Amherst, Bates, Bowdoin, Colby, Conn, Hamilton, Middlebury, Trinity, Tufts, Wesleyan, Williams
Womens Championship Info
Womens Live Results
Mens Championship Info
Mens Live Results

NEWMAC – February 20-23
Teams: Babson, Clark, Coast Guard, Emerson, MIT, Mount Holyoke, Smith, Springfield, Wellesley, Wheaton, WPI
Live Results

NCAC – February 12-15
Teams: Allegheny, Denison, DePauw. Hiram, Kenyon, Oberlin, Ohio Wesleyan, Wabash (Men only), Wittenberg, Wooster
Live Results

NWC – February 14-16
Teams: George Fox, Lewis & Clark, Linfield College, Pacific, PLU, Puget Sound, Whitman, Whitworth, Willamette
Results

OAC – February 13-15
Teams: Defiance College (Women only), John Carroll, Mount Union, Ohio Northern, Transylvania, Wilmington
Championship Info

ODAC – February 7-9
Teams: Washington & Lee, Emory & Henry, Randolph-Macon, Sweet Briar, Bridgewater, Greensboro, Notre Dame of MD, Hollins, Guilford
Results
Championship Info

PAC/AMCC – February 12-15
Teams: Bethany, Cabrini, Chatham, Fransican, Grove City, Penn State Altoona, Penn State Altoona, Pitt-Bradford, St Vincent, Washington & Jefferson, Westminster
Live Results
Championship Info

SAA – February 13-15
Teams: Berry, Birmingham Southern, Centre, Hendrix, Rhodes, Sewanee
Results
Championship Info

SCAC – February 12-15
Teams: Austin, Centenary, Colorado College, Southwestern, Trinity, UC-Santa Cruz
Live Results
Championship Info

SCIAC – February 21-23
Teams: CIT, CLU, Champman, C-M-S, La Verne, Occidental, Pomona-Pitzer, Redlands, Whittier
Championship Info

SUNYAC – February 19-22
Teams: Geneseo, Cortland, Fredonia, New Paltz, Oneonta, Brockport, Buffalo State College, Potsdam, Oswego
Championship Info
Live Results

UAA – February 12-15
Teams: Brandeis, CMU, Case Western, Emory, NYU, Chicago, Rochester, WashU
Live Results

WIAC – February 20-22
Teams: Eau Claire, La Crosse, Oshkosh, Platteville, River Falls, Stevens Point, Stout, Superior, Whitewater
Championship Info

3 Responses

  1. Logan says:

    Can someone please get the live results on the Wingate website up and running

  2. TAD says:

    Can you please get the Landmark Conference Live/Final Results Up for Viewing

Leave a Reply